ProWeBMaSTeR Sitemize Hoş Geldiniz..
FORUMUMUZA HOS GELDINIZ FORUMUMUZUN TUM OZELLIKLERINDEN YARARLANABILMEK ICIN 10 DAK. DA UCRETSIZ UYE OLUNUZ YADA FORUMA GIRIS YAPINIZ...


Sitemiz Oldukça Güvenlidir...Lütfen Sitemiz Hakkında Kötü Düşüncelere Kapılmayınız..
 
AnasayfaForum Portalı!!SSSAramaKayıt OlGiriş yap
PROWEBMASTER™️ ©️2009 Her Hakkı Saklıdır.Bu Siteden Yazılı,Görsel,Herhangi Bir Malzeme İzinsiz Kullanılamaz...
Merhaba Arkadaşlar... Forumumuza Hoş Geldiniz Lütfen Forumumuzu Uzun Süre İhmal Etmeyiniz...

Paylaş | 
 

 Ninja Uzak Dövüş Karakteri Gelişimi !!!

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
exse42
Co - Admin
Co - Admin
exse42

Mesaj Sayısı : 6
Rep Gücü : -2147480377
Forum Karizması : 0
Kayıt tarihi : 07/02/10
Yaş : 28
Nerden : konya
Lakap: : asker

Forumdaki Değeriniz
Forum Paranız: 0
Forum Kabiliyeti: 1
Reklam Alanı Reklam Alanı:
MesajKonu: Ninja Uzak Dövüş Karakteri Gelişimi !!!   Ptsi Şub. 08, 2010 6:24 pm

Okçu ninjalar Pvp ve Savaşlar için yaratılmış usta silahçılardır.Bedenlerindeki dayanıklılık özellikleri ile çok fazla rahip arasında başlarının çaresine bakarlar ve bi çok tehlikeden kurtulmayı başarabilirler.
Bu dayanıklılıklarının temeli iste Dex ile aldıkları savuşturmadan ileri gelir.

Söylenen bilgilerin aksine hiçbir okçu ninja dex puanı vermeden bu oyunda kendini kanıtlayamaz.


Statlardan Başlayalım.

3dex-2 vit şeklinde ya da 1 dex 1 vit şeklinde gidebilirsiniz.Eğer ben 57 lvlden önce fazla ws yapmam partylerde takılır slot çekerim diyorsanız 1 dex 1 vit gidin.
57 lvl sonunda her iki stat da 90 olacak ve str vermeye başlayacaksınız.Sakın int vermeyin.

Bir diğer geliştirme modeli de 1 vit 1 str modelidir.Ki bu benim savunduğum bir model değil.1str ile düz ok atışlarınıza 1 saldırı değeri gelirken her Dex puanı vuruş gücünüzü 2-4 puan arası arttırır.Eğer str-vit dengesi ile gelişim yapar iseniz savaşlarda yerlerde sürünmeyi göze almanız gerek.Ayrıca pvplerde bir savaşçı size hamle attığında yerlerde zıp zıp zıplamaya başlarsınız.Kendinizi topladığınızda zaten yavaş olan skillerinizi atmak için yeterli süre kalmayacaktır.Bi okçu herşeyden önce 2 ayağının üstünde kalmaya çalışmalıdır.
Bunu da sadece ve sadece savuşturma ile edinebilirsiniz.

Gelelim itemlerinize.
Dex ve Vit'i fulledik....O zaman ne eksiğimiz kaldı ???

Tabiki str.Demekki bir abanoz küpe +9 a ihtiyacınız var..Bunu edinmelisiniz.
Bi diğer item stratejisi de 800 hp bonusu yakalanmış kristal küpe +7 ve daha üstü olabilir.+7 kristal küpe 12 çeviklik(Dex ) verir..Abanoz küpe de 12 Güç (str) verir.İkisini takıp farka bakarsanız kristal küpede 15-20 daha fazla saldırı değerinizin skillerinizde de 100 e yakına damage farkının olduğunu görürsünüz.
Demekki bu da şu anlama geliyor ki dex; str ye göre çok daha fazla saldırı veriyor.Ancak abanoz küpeden alacağınız 1650 hp yi anca kristal küpeye ve en az bir iteminize daha yakalayacağınız 800 hp bonusları ile yakalayabilirsiniz.Böylece hem hp kaybetmez hem de daha güçlü vurursunuz.
Eğer bonus basmayan biri iseniz direk abanoza yönelin.....

Bileziğe gelince önümüzde 4 alternatif var.
Gümüş Bilezik +9 (Alt lvllerde ayakta kalmanız için kafidir.)
Beyaz altın bilezik +9 (Zor basılır ama başarıp bi de 10 critick ve delici bonus bulursanız cinayet olur)
Kristal Bilezik +7 veya üstü (Hem saldırı hızı hem de hp üretimi verir 3 slot kristal basarsanız tadından yenmez)
Cennetin Gözü Bilezik +7 veya üstü (Üstünde 800 hp ve üstü bonus ve slot açarsanız tek favorim bu olur)


Kolyeye gelince.Burada hayal gücünüz önemli.Kendinize farklı alternatifler yaratmalısınız.Pvp,boss kesme,kasarken kullanma, gibi durumlarda değişik alternatiflere açık olun.

Yeşim Taşı kolye +9 olmak kaydı ile (Delici vuruş bonusu yakalanırsa çok hoş bi item olur)
Mor Yakut Kolye +7 ve üstü (Max Hp ve Delici vuruş Bonusları yakalanırsa hem kasarken hem pvp de iyi iş çıkartır.Hp üretimi ninjalar için önemlidir
Cennetin Gözü Kolye +7 ve üstü (Mor yakuttaki gibi %20 Büyü hızı verir.10 delici vuruşla çok iş yapar.Slot açıp Yaşam enerjisi bonusu yakalanırsa oyunun en iyi itemi olabilir.)


Kasklarda Zincir Kapşon +7 veya Çelik Kapşon +6 nın altına düşmeyin.(Tercihen Hp üretimi ya da zehirleme değişimi bonuslu)

Ayakkabıya gelince Bir ninjanın Rakiplerinden sıyrılmasına yardımcı olacak en güzel bonus beden karşısındaki atakların bloklanması olacaktır.Bu partylerde peşinizde 8 slot yaratık varken kendini acaip şekilde belli eder.
Anka Ayakkabı +6 ve üstü (Tercihen Mx Hp ya Da Critik bonuslu )Bunun yanıda zırhınızda Korunma Taşı +3 ve üstü mutlaka olmalıdır.
Diğer Seçenek de Ateş Kuşu Çizme +6 ve üstü olabilir.Ama 2. planda.

Fakat siz kendinize Deri Çizme +7 ve üstü Mest Eden ayakkabı +6 ve üstü de basmayı deneyin.Ok savunması ve büyü hızı yeri geldiğinde çok işinize yarayacak.(Başka bir okçu karşınıza çıktığında veya Mesela Þuralarla ws yaparken )


Gelelim Yaylara.....

30 lvle dek ne taktığınızın pek önemi yok.
30 da Geyik Boynuzu +9 bulmalısınız fakat kesinlikle Beceri Hasarı ( - ) olmamalı.Unutmayın siz skillerinizle varsınız.Ortalama zarar düz ok atışlarınıza etki ederken beceri hasarı skillerinizi destekler.

Eğer Beceri hasarı ( - ) bi yayınız var ise ve siz daha iyisini bulamıyor iseniz.45 lvlde bir dikenli yaprak yayı +6 bile elinize alsanız geyik boynuzundan fazla hasar verirsiniz.

Eğer Geyik boynuzu yayınız iyi ise 55 lvle kadar bunu takın.55 te Tek boynuzlu yay +6 ve üstü
60 da Dev kanatlı Yay +6 ve üstü sizi güçlü kılacaktır.
65 te Sarı Ejderha yayı +6 ve üstü olmalıdır.
Sarı ejderha bulamıyorsanız +6 Kutsal Sert yay makbuldür.Vuruşu 10 puan kadar düşüktür ama +6 da 24 hız verir.İş görecektir.

Her ne yay takıyorsanız takın en önemli nokta Soğutma taşı +3 ve üstünü basmak zorunda olduğunuz.
Eğer 18-20 büyü hızı veren bi kolyeniz varsa ki cennetin gözü önermiştim bunu yanında +3 soğutma taşından 17 hız daha alırsınınız ki bu enm az % 35 büyü hızı demektir.Bu da 2 tene en güçlü skillinizin süresi olan 25 saniyeyi 16 saniyeye indirmeniz anlamına gelir.Bu çok kritik bi farktır.

Heleki mest eden ayakkabı +6 20 hızlı kolye +4 soğutmanız var ise %50 hız elde edersiniz.Bir Kara büyü şuraya 12.5 saniyede Zehirli ok ve ateşli ok atmak demek Karabüyünün acı sonu demektir....

2. olarak savunduğum taşlar öldürücü darbe ve kavrama taşıdır.Ninjalar ok attıkları için sayıca çok darbe vururlar ve critick delici isabet şansları artar.

Benim fikrim diğer taşlarınızı bu iki taşla seçin.Savaşçıdan ve şuradan koruyanlar yenine +8 +9 Aslan Ağzı ve Þahin kalkanları edinirseniz zaten delici ve critick vuruşlarınızla kendinizi o chara karşı daha fazla korumak zorunda hissetmezsiniz.

Unutmayınki delici vuruş rakibinizin defansını yok sayar.70 lvlde bi ninja grand master olmuş bir ateşli ok skillinde critick ile 6800-7000 civarı vuruşlar yapar.Her delici isabet eden düz ok atışları (Gümüş ok Takmak şartı ile) 700 damagelere çıkar.3 tane denk getirseniz bi skill daha vurmuş gibi darbe verirsiniz...Bunlar ufak görürnen ama önemli detaylardır.

Zırh konusunda Erkek Ninjalar için yorum yapamayacam.Çünkü 42 ve 66 dışında hepsi iğrenç duruyo.
Bi tane ninja takımı +9 edinin muhakkak....
Kızlarda en az Küpe çiçeği +6 yı bulsunlar.
(Korunma ve Savunma Taşı muhakkak olsun)

Kalkan için denecek bişey yok.61 kalkanı +7 ve üstü (tabi yakalayabilyorsanız sersemlik bağışıklığı hepimizin bildiği şeyler )

Gelelim Skillere...

Önce Zehirli Ok u direk Grand mastera oynayın...Bu oyunda kimsenin zehirleyemediği yaratıklar siz zehirler ve öldürmesini sağlarsınız.Zehirli okun damagesi düşüktür.Ama hem sersemletir hem zehirler.G1 olduğunda bu değer %65 e çıkar.Bir pvp de zehirlediğiniz rakibinize başka hiçbişey vurmasaniz bile onun 5500 e yakın Hp sini alırsınız ve rakibin hp yüklemesini durdurursunuz.


2. Skill Ateşli oktur.Yakın mesafede karanlık küre kadar iyi damage verir.Zehirlenen ve sersemlenen rakipe patlattığınızda onun için cenaze hazırlıkları başlamış demektir.Kesinlikle Granda oynayın.

3. Skill Tekrarlanan atıştır.Yakın mesafede Kılıç çevirme kadar darbe verir.M8 e kadar arka arkaya 5 ok atar m9-m10 da 6 ok.G1 de de8 ok atar.Bu süre içinde rakip taramalı tüfekle vurulur gibi delik deşik edilir ve o esnada rakibiniz 3 saniye kadar pek hareket edemez...

4.skill Ok yağmuru Damage'si düşüktür.Esasında çevreleyen tüm düşmanlara ve slotlara ok atması gerekir.Ancak skill bug altındadır.Sadece tek rakibe içiçe geçmiş ok atar.Master olmadan yararsızdır.ama genede 1200-1400 vurur.Açmamanız için bi neden yok.

5. Skill Hafif adımdır.Bedeninizi hafifletir.Hareket hızı kazandırır.Master olduğunda kuş gibi uçarsınız.Ws lerde rakipten kaçar onu kendi üstünüze geri çekene dek en az 3-4 ok daha atarsınız.

Tercihen ok yağmuru yerine master gidilebilir.ancak elinizin hızlı olması otomatik saldırıda değil de rakibe sağ tıklayarak space ile ok atmanız sureti ile işe yarar.Elinizi space den çekip 5 adım geri kaçarsanız.Rakibi çok sıkıntıya sokarsınz.Bu strateji ile oynamanız için ilk 3 skillin en az 2 sini Grand mastera ulaştırmış olmalısınız ki kaçmak için kayybettiğiniz bi saldırı skill gücünü diğerlerinin üstün güçleri ile kapatabilesiniz...


Ben de 3. skillim olan tekrarlanan atış Grand olduğunda Ok yağmurunu bozup Hafif adım denemeyi düşünebilirim.Üzerinde çalışıyorum şu anda.Yakında bilgi veririm bu konuda da......

Atınızı ilk önce 11 ve vakit kaybetmeden 21 ulaştırın.Slotları at üstünde çekme avantajdır.Sıkışınca attan inip kaçmak için slotları şaşırtabilirsiniz.

At skilli olarakda kesinlikle Ok fırtınasını muhakkak açınız.Peşinizden gelen 3 slot örümceğin 9 unuda sersemletebilen oyundaki en nadide skilldir.Savaşlarda yanyana duran 5 düşmanıda sersemletir.


Son olarak Þeytan kulesine gidin bol bol gümüş ok toplayın.Biolog görevlerinize Önem verin.Her gün ws ile antrenman yapın.
Kendinizden güçlü düşmanlardan kaçınmayın.
Gücünüzü sık sık test edin.Yatsanız bile zehirlediğiniz bi düşmana döktürdüğünüz ecel terleri sizden çekinmesine sebep olur.Zaten genelde başarılı olacaksınız.Tabi dediklerimi uygulamaya çalışırsanız.Savaşlarda savaşçılarınızın arkasından onlara destek verin.Zehirlediğiniz rakipleri kesmelerini sağlayın.
Sizi en çok kesecek rakipleriniz sizin gibi ninja olan bıçakçılar olacaktır.Ninja-ninja wslerin sonucu pek belli olmaz ve zehirleyen alır genelde.Ama unutmayın ki onlar da sizin gibi ninjadır ve övgüyü hakeder karakterlerdir.Yenilirseniz bi onlara yenilin zaten [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


Diyeceklerim bu kadar.Ben isterim ki oyunda benim gibi uzak dövüşlerin sayısı çok artsın....O zaman oyunun şekli çok değişecek emin olabilirsiniz.
Umarım söylediklerim kafanızda bazı şeylerin şekillenmesine yardımcı olabilmiştir..


Hilesiz Küfürsüz İi oyunlar dilerim...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Ninja Uzak Dövüş Karakteri Gelişimi !!!
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Vbulletin 4 Çeviri Üye Puanlamalı Modellerli Mavi Gelişmiş Profil Alanı
» Rep Puanları Hakkında Gelişme.
» Romantizm ÖzeLLikLeri ve TemsiLciLEri
» İNSANLARDA ÜREME BÜYÜME VE GELİŞME (Konu Anlatımı)

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
ProWeBMaSTeR Sitemize Hoş Geldiniz.. :: Online Strateji Oyun Bölümü :: Metin2TR|Metin2 Private Server-
Buraya geçin: